František Jiroudek - Herci

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 50x34 cm, signováno vlevo dole Jiroudek 47, rám.

Pozn.: Vzadu přípis. Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
13778. Herci
Dražba ukončena:26.10.2017 19:38:42
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
14 000 Kč limit (26.10.2017 19:33:41) 3117
13 000 Kč 26.10.2017 19:33:42 2833
12 000 Kč limit (26.10.2017 16:41:29) 3117
11 000 Kč 26.10.2017 16:41:30 2590
10 000 Kč limit (26.10.2017 16:40:55) 3117
9 500 Kč 26.10.2017 16:40:56 2590
9 000 Kč limit (26.10.2017 16:40:41) 3117
8 500 Kč 26.10.2017 16:40:42 2590
8 000 Kč limit (26.10.2017 16:40:27) 3117
7 500 Kč 26.10.2017 16:40:28 2590
7 000 Kč limit (26.10.2017 12:53:52) 3117
6 500 Kč limit (26.10.2017 12:53:51) 2590
5 500 Kč limit (26.10.2017 11:48:30) 2590
5 000 Kč limit (26.10.2017 11:48:29) 104
4 800 Kč limit (26.10.2017 10:45:25) 104
4 700 Kč limit (26.10.2017 10:45:24) 2590
4 100 Kč limit (25.10.2017 20:30:52) 2590
4 000 Kč 25.10.2017 20:30:53 2117
3 900 Kč limit (25.10.2017 20:30:45) 2590
3 800 Kč 25.10.2017 20:30:46 2117
3 700 Kč limit (24.10.2017 10:26:37) 2590
3 600 Kč 24.10.2017 1:19:06 2833
3 500 Kč 12.10.2017 0:55:51 2590
3 400 Kč 11.10.2017 20:34:59 1655
3 300 Kč limit (11.10.2017 19:37:25) 2590
3 300 Kč 11.10.2017 19:37:26 1655
3 200 Kč limit (08.10.2017 14:08:59) 2590
3 100 Kč 08.10.2017 14:09:00 411
3 000 Kč limit (04.10.2017 11:19:58) 2590
2 900 Kč 04.10.2017 11:19:59 2117
2 800 Kč limit (02.10.2017 2:09:34) 2590
2 700 Kč limit (02.10.2017 2:09:33) 2297
2 200 Kč limit (01.10.2017 18:56:38) 2297
2 100 Kč 01.10.2017 18:56:39 2001
2 000 Kč limit (29.09.2017 18:51:07) 2297
1 900 Kč 29.09.2017 18:51:08 2117
1 800 Kč limit (28.09.2017 18:55:04) 2297
1 700 Kč limit (27.09.2017 19:25:49) 1277
1 700 Kč limit (28.09.2017 18:55:03) 1277
1 600 Kč 27.09.2017 1:25:28 1852
1 500 Kč 25.09.2017 18:31:55 1655
1 400 Kč limit (24.09.2017 22:47:05) 1277
1 400 Kč limit (25.09.2017 18:31:54) 1277
1 300 Kč 24.09.2017 18:01:47 1618
1 200 Kč 23.09.2017 16:40:56 831
1 100 Kč limit (23.09.2017 10:28:45) 1277
1 100 Kč 23.09.2017 10:28:46 849
1 000 Kč limit (22.09.2017 0:28:44) 1277