František Jiroudek - Hořící město

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně fixovaném na kartonu. 50x41 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek 41. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
45181. Hořící město
Dražba ukončena:27.05.2020 21:03:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 000 Kč 27.05.2020 19:07:06 3159
7 500 Kč 27.05.2020 18:01:54 2216
7 000 Kč limit (27.05.2020 18:01:44) 3159
6 500 Kč 27.05.2020 18:01:45 2216
6 000 Kč limit (27.05.2020 17:55:30) 3159
5 500 Kč 27.05.2020 5:40:43 2216
5 000 Kč limit (23.05.2020 20:55:04) 3159
5 000 Kč limit (23.05.2020 20:55:05) 2216
4 800 Kč limit (23.05.2020 20:54:52) 3159
4 700 Kč 23.05.2020 20:54:53 2216
4 600 Kč 23.05.2020 16:10:12 3159
4 500 Kč 21.05.2020 4:44:32 2216
4 400 Kč 21.05.2020 0:36:22 1852
4 300 Kč 17.05.2020 12:48:21 2216
4 200 Kč 17.05.2020 9:23:59 2117
4 100 Kč 14.05.2020 18:23:57 2216
4 000 Kč limit (14.05.2020 18:23:56) 5008
3 600 Kč limit (14.05.2020 18:23:29) 5008
3 500 Kč 14.05.2020 18:23:30 2216
3 400 Kč limit (14.05.2020 16:51:21) 5008
3 300 Kč 14.05.2020 5:28:23 2216
3 200 Kč 13.05.2020 22:16:29 238
3 100 Kč limit (13.05.2020 21:54:57) 5008
3 100 Kč 13.05.2020 21:54:58 2216
3 000 Kč limit (13.05.2020 19:34:11) 5008
2 900 Kč limit (13.05.2020 19:34:10) 5157
2 500 Kč limit (13.05.2020 19:33:34) 5157
2 400 Kč 13.05.2020 19:33:35 5008
2 300 Kč limit (13.05.2020 19:33:21) 5157
2 200 Kč 13.05.2020 19:33:22 5008
2 100 Kč limit (13.05.2020 19:33:08) 5157
2 000 Kč 13.05.2020 19:33:09 5008
1 900 Kč limit (13.05.2020 19:32:50) 5157
1 800 Kč 13.05.2020 19:32:51 5008
1 700 Kč limit (13.05.2020 18:17:28) 5157
1 600 Kč 12.05.2020 13:07:49 2216
1 500 Kč 12.05.2020 10:28:48 5008
1 400 Kč 10.05.2020 6:11:35 2216
1 300 Kč 09.05.2020 23:26:22 318
1 200 Kč 08.05.2020 17:10:34 2216
1 100 Kč 07.05.2020 20:23:04 5008
1 000 Kč 07.05.2020 16:45:11 2216