František Jiroudek - Hudební trio

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika-kresba, 33x42 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek 64. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
47219. Hudební trio
Dražba ukončena:29.07.2020 19:56:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč 29.07.2020 19:45:51 1367
5 000 Kč limit (29.07.2020 19:45:43) 7277
4 900 Kč 29.07.2020 19:45:44 1367
4 800 Kč limit (29.07.2020 19:45:38) 7277
4 700 Kč 29.07.2020 19:45:39 1367
4 600 Kč limit (29.07.2020 19:45:33) 7277
4 500 Kč 29.07.2020 19:45:34 1367
4 400 Kč limit (28.07.2020 0:26:19) 7277
4 300 Kč 28.07.2020 0:26:20 4923
4 200 Kč limit (22.07.2020 23:56:05) 7277
4 100 Kč 15.07.2020 8:55:28 3229
4 000 Kč limit (10.07.2020 5:38:38) 7086
3 900 Kč 10.07.2020 5:38:39 3229
3 800 Kč limit (08.07.2020 19:58:07) 7086
3 700 Kč 08.07.2020 19:58:08 3229
3 600 Kč limit (08.07.2020 19:58:02) 7086
3 500 Kč 08.07.2020 19:58:03 3229
3 400 Kč limit (07.07.2020 23:23:46) 7086
3 300 Kč limit (07.07.2020 23:23:45) 7277
2 100 Kč limit (06.07.2020 11:13:33) 7086
2 000 Kč limit (28.06.2020 18:21:44) 831
1 900 Kč 28.06.2020 18:21:45 529
1 800 Kč limit (27.06.2020 7:45:45) 831
1 700 Kč 27.06.2020 7:45:46 1018
1 600 Kč limit (27.06.2020 7:45:39) 831
1 500 Kč 27.06.2020 7:45:40 1018
1 400 Kč limit (26.06.2020 20:52:40) 831
1 300 Kč 26.06.2020 20:42:37 609
1 200 Kč 26.06.2020 10:30:39 7018
1 100 Kč 26.06.2020 9:06:01 3121
1 000 Kč 26.06.2020 6:52:28 5084