František Jiroudek - Jez na řece

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 76x101 cm. Signováno vpravo dole Jiroudek. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Dílo je vedeno jako kulturní památka, není možné jej vyvést do zahraničí.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
57232. Jez na řece
Dražba ukončena:31.03.2021 21:01:34
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:34 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
34 000 Kč limit (31.03.2021 20:56:34) 6589
33 000 Kč 31.03.2021 20:55:55 4510
32 000 Kč 31.03.2021 20:53:02 6589
31 000 Kč 31.03.2021 20:52:43 2152
30 000 Kč 31.03.2021 20:49:54 6589
29 000 Kč 31.03.2021 20:49:24 2152
28 000 Kč 31.03.2021 20:45:03 6589
27 000 Kč 31.03.2021 20:43:53 1852
26 000 Kč 31.03.2021 20:42:54 4510
25 000 Kč 31.03.2021 20:41:49 6589
24 000 Kč 31.03.2021 20:41:16 4510
23 000 Kč 31.03.2021 20:40:42 6589
22 000 Kč 31.03.2021 20:40:06 4510
21 000 Kč 31.03.2021 20:39:18 6589
20 000 Kč 31.03.2021 20:38:45 4510
19 000 Kč 31.03.2021 20:36:33 6589
18 000 Kč 31.03.2021 20:22:53 4510
17 000 Kč 31.03.2021 20:07:23 2152
16 000 Kč 31.03.2021 14:50:41 4510
15 000 Kč 30.03.2021 9:54:19 3229
14 000 Kč 29.03.2021 1:11:19 1852
13 000 Kč 24.03.2021 10:28:56 6589
12 000 Kč 17.03.2021 2:13:44 1852
11 000 Kč 09.03.2021 16:17:31 3121
10 000 Kč 06.03.2021 22:03:04 3582
9 500 Kč 05.03.2021 9:27:00 3759
9 000 Kč limit (05.03.2021 9:26:57) 6491
9 000 Kč 05.03.2021 9:26:58 3759
8 500 Kč limit (05.03.2021 9:26:49) 6491
8 000 Kč 05.03.2021 9:26:50 3759
7 500 Kč limit (05.03.2021 9:26:47) 6491
7 000 Kč 05.03.2021 9:26:48 3759
6 500 Kč limit (05.03.2021 9:26:45) 6491
6 000 Kč 05.03.2021 9:26:46 3759
5 500 Kč limit (05.03.2021 9:26:44) 6491
5 000 Kč 05.03.2021 9:26:45 3759
4 900 Kč limit (05.03.2021 9:26:43) 6491
4 800 Kč 05.03.2021 9:26:44 3759
4 700 Kč limit (05.03.2021 9:26:41) 6491
4 600 Kč 05.03.2021 9:26:42 3759
4 500 Kč limit (05.03.2021 9:26:38) 6491
4 400 Kč 05.03.2021 9:26:39 3759
4 300 Kč limit (05.03.2021 9:26:37) 6491
4 200 Kč 05.03.2021 9:26:38 3759
4 100 Kč limit (05.03.2021 9:26:35) 6491
4 000 Kč 05.03.2021 9:26:36 3759
3 900 Kč limit (05.03.2021 9:26:31) 6491
3 800 Kč 05.03.2021 9:26:32 3759
3 700 Kč limit (05.03.2021 9:26:30) 6491
3 600 Kč 05.03.2021 9:26:31 3759
3 500 Kč limit (05.03.2021 9:26:28) 6491
3 400 Kč 05.03.2021 9:26:29 3759
3 300 Kč limit (05.03.2021 9:26:25) 6491
3 200 Kč 05.03.2021 9:26:26 3759
3 100 Kč limit (05.03.2021 9:26:23) 6491
3 000 Kč 05.03.2021 9:26:24 3759
2 900 Kč limit (05.03.2021 9:26:21) 6491
2 800 Kč 05.03.2021 9:26:22 3759
2 700 Kč limit (05.03.2021 9:26:19) 6491
2 600 Kč 05.03.2021 9:26:20 3759
2 500 Kč limit (05.03.2021 9:26:17) 6491
2 400 Kč 05.03.2021 9:26:18 3759
2 300 Kč limit (05.03.2021 9:26:16) 6491
2 200 Kč 05.03.2021 9:26:17 3759
2 100 Kč limit (05.03.2021 9:26:14) 6491
2 000 Kč 05.03.2021 9:26:15 3759
1 900 Kč limit (05.03.2021 9:26:12) 6491
1 800 Kč 05.03.2021 9:26:13 3759
1 700 Kč limit (04.03.2021 15:24:23) 6491
1 600 Kč 04.03.2021 14:13:55 4681
1 500 Kč 03.03.2021 19:55:47 2216