František Jiroudek - Krajina

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně. 65x100 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek 74. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Zezadu číslo.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
40082. Krajina
Dražba ukončena:30.01.2020 20:43:42
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:55 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
55 000 Kč limit (30.01.2020 20:38:42) 5089
50 000 Kč limit (30.01.2020 20:38:41) 4356
41 000 Kč limit (30.01.2020 20:34:19) 4356
40 000 Kč limit (30.01.2020 20:34:18) 5089
35 000 Kč limit (30.01.2020 20:30:54) 4356
34 000 Kč limit (30.01.2020 20:30:53) 926
32 000 Kč limit (30.01.2020 20:30:25) 4356
31 000 Kč 30.01.2020 20:30:26 926
30 000 Kč limit (30.01.2020 20:26:14) 4356
29 000 Kč 30.01.2020 20:26:15 926
28 000 Kč limit (30.01.2020 20:26:03) 4356
27 000 Kč limit (30.01.2020 20:26:02) 926
25 000 Kč limit (30.01.2020 20:25:26) 4356
24 000 Kč 30.01.2020 20:25:27 926
23 000 Kč limit (30.01.2020 20:25:16) 4356
22 000 Kč limit (30.01.2020 20:25:15) 926
20 000 Kč limit (30.01.2020 20:24:46) 4356
19 000 Kč 30.01.2020 20:24:47 926
18 000 Kč limit (30.01.2020 18:29:47) 4356
17 000 Kč limit (30.01.2020 18:29:46) 926
13 000 Kč limit (30.01.2020 15:53:57) 4356
12 000 Kč 30.01.2020 15:53:58 104
11 000 Kč limit (17.01.2020 20:43:33) 4356
10 000 Kč limit (17.01.2020 20:43:32) 121
8 000 Kč limit (01.01.2020 9:34:57) 121
7 500 Kč 01.01.2020 9:34:58 5278
7 000 Kč limit (28.12.2019 23:59:00) 121
6 500 Kč 28.12.2019 23:59:01 3133
6 000 Kč limit (27.12.2019 17:48:39) 121
5 500 Kč 27.12.2019 17:48:40 890
5 000 Kč limit (27.12.2019 17:48:34) 121
4 900 Kč 27.12.2019 17:48:35 890
4 800 Kč limit (27.12.2019 17:48:29) 121
4 700 Kč 27.12.2019 17:48:30 890
4 600 Kč limit (27.12.2019 17:48:25) 121
4 500 Kč 27.12.2019 17:48:26 890
4 400 Kč limit (27.12.2019 17:48:20) 121
4 300 Kč 27.12.2019 17:48:21 890
4 200 Kč limit (27.12.2019 17:48:12) 121
4 100 Kč 27.12.2019 17:48:13 890
4 000 Kč limit (27.12.2019 17:48:07) 121
3 900 Kč 27.12.2019 17:48:08 890
3 800 Kč limit (27.12.2019 17:48:03) 121
3 700 Kč 27.12.2019 17:48:04 890
3 600 Kč limit (27.12.2019 17:47:57) 121
3 500 Kč 27.12.2019 17:47:58 890
3 400 Kč limit (27.12.2019 17:47:49) 121
3 300 Kč 27.12.2019 17:47:50 890
3 200 Kč limit (27.12.2019 6:07:34) 121
3 100 Kč 27.12.2019 6:07:35 1852
3 000 Kč limit (26.12.2019 23:36:39) 121
2 900 Kč 26.12.2019 23:36:40 1618
2 800 Kč limit (26.12.2019 23:36:35) 121
2 700 Kč 26.12.2019 23:36:36 1618
2 600 Kč limit (26.12.2019 23:36:30) 121
2 500 Kč 26.12.2019 23:36:31 1618
2 400 Kč limit (26.12.2019 19:18:16) 121
2 300 Kč 26.12.2019 19:18:17 3133
2 200 Kč limit (26.12.2019 13:32:02) 121
2 100 Kč 26.12.2019 5:31:55 5278
2 000 Kč 24.12.2019 9:44:50 3121
1 900 Kč 23.12.2019 17:24:10 5215
1 800 Kč 22.12.2019 19:16:51 3121
1 700 Kč 21.12.2019 8:46:06 5215
1 600 Kč 21.12.2019 7:25:54 2216
1 500 Kč 20.12.2019 20:38:34 5215