František Jiroudek - Krajina od Ružomberka

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 59x48 cm. Signováno vpravo dole Jiroudek. Monogramováno vlevo dole. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
54646. Krajina od Ružomberka
Dražba ukončena:27.01.2021 20:16:54
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč limit (27.01.2021 20:11:54) 5629
12 000 Kč 27.01.2021 20:07:26 1488
11 000 Kč 27.01.2021 20:03:05 5629
10 000 Kč limit (27.01.2021 19:58:37) 1488
10 000 Kč 27.01.2021 19:58:38 174
9 500 Kč limit (27.01.2021 19:57:29) 1488
9 000 Kč 27.01.2021 19:54:14 174
8 500 Kč limit (27.01.2021 19:53:51) 1488
8 500 Kč 27.01.2021 19:53:52 174
8 000 Kč limit (27.01.2021 19:52:50) 1488
7 500 Kč 27.01.2021 19:51:30 174
7 000 Kč limit (27.01.2021 19:51:03) 1488
6 500 Kč 27.01.2021 19:51:04 174
6 000 Kč limit (27.01.2021 19:46:10) 1488
5 500 Kč 27.01.2021 19:45:43 174
5 000 Kč limit (27.01.2021 19:45:02) 1488
5 000 Kč 27.01.2021 19:45:03 777
4 900 Kč limit (27.01.2021 19:44:56) 1488
4 800 Kč 27.01.2021 19:44:57 777
4 700 Kč limit (27.01.2021 19:44:50) 1488
4 600 Kč 27.01.2021 19:44:51 777
4 500 Kč limit (27.01.2021 19:44:43) 1488
4 400 Kč 27.01.2021 19:44:44 777
4 300 Kč limit (27.01.2021 19:44:02) 1488
4 200 Kč limit (27.01.2021 19:44:01) 777
4 000 Kč 27.01.2021 19:41:05 777
3 900 Kč 27.01.2021 19:40:08 174
3 800 Kč 27.01.2021 18:57:49 777
3 700 Kč 14.01.2021 13:25:59 1488
3 600 Kč limit (01.01.2021 4:07:02) 2216
3 500 Kč 01.01.2021 4:07:03 1852
3 400 Kč limit (27.12.2020 17:07:59) 2216
3 300 Kč 27.12.2020 17:08:00 3121
3 200 Kč limit (25.12.2020 21:04:09) 2216
3 100 Kč 25.12.2020 21:04:10 3121
3 000 Kč limit (24.12.2020 0:29:53) 2216
2 900 Kč 24.12.2020 0:29:54 411
2 800 Kč limit (20.12.2020 20:42:50) 2216
2 700 Kč 20.12.2020 20:42:51 619
2 600 Kč limit (20.12.2020 18:59:19) 2216
2 500 Kč limit (20.12.2020 18:59:18) 5629
1 900 Kč limit (20.12.2020 18:20:33) 2216
1 800 Kč 20.12.2020 18:20:34 3121
1 700 Kč limit (19.12.2020 12:09:55) 2216
1 600 Kč 19.12.2020 12:09:56 2405
1 500 Kč limit (18.12.2020 21:02:23) 2216
1 400 Kč 18.12.2020 21:02:24 1610
1 300 Kč 18.12.2020 17:31:19 2216
1 200 Kč 18.12.2020 16:39:25 619
1 100 Kč 18.12.2020 13:16:39 3121
1 000 Kč 18.12.2020 3:33:58 2216