František Jiroudek - Krajina s řekou

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Akvarel 41x62 cm. Signováno vlevo dole F. Jiroudek. Volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
28644. Krajina s řekou
Dražba ukončena:14.03.2019 22:23:21
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 14.03.2019 22:18:21 2392
10 000 Kč limit (14.03.2019 22:15:20) 205
10 000 Kč 14.03.2019 22:15:21 2392
9 500 Kč limit (14.03.2019 22:12:00) 205
9 000 Kč 14.03.2019 22:12:01 2392
8 500 Kč limit (14.03.2019 22:08:50) 205
8 000 Kč limit (14.03.2019 22:08:49) 2392
7 000 Kč limit (14.03.2019 22:01:42) 205
7 000 Kč 14.03.2019 22:01:43 4616
6 500 Kč 14.03.2019 22:01:08 205
6 000 Kč limit (14.03.2019 22:00:54) 2392
6 000 Kč 14.03.2019 22:00:55 205
5 500 Kč limit (14.03.2019 22:00:21) 2392
5 000 Kč limit (14.03.2019 22:00:20) 205
4 600 Kč limit (14.03.2019 21:59:05) 205
4 500 Kč 14.03.2019 21:59:06 2392
4 400 Kč limit (14.03.2019 21:56:43) 205
4 300 Kč 14.03.2019 21:56:44 3582
4 200 Kč limit (14.03.2019 21:54:32) 205
4 100 Kč 14.03.2019 21:54:33 3582
4 000 Kč limit (14.03.2019 21:53:55) 205
3 900 Kč 14.03.2019 21:53:56 3582
3 800 Kč limit (14.03.2019 21:49:41) 205
3 700 Kč limit (14.03.2019 21:49:40) 3582
3 600 Kč limit (14.03.2019 20:43:34) 3582
3 500 Kč limit (14.03.2019 20:43:33) 205
3 100 Kč limit (14.03.2019 20:42:50) 205
3 000 Kč limit (14.03.2019 20:42:49) 3582
2 300 Kč limit (14.03.2019 20:23:06) 205
2 200 Kč limit (14.03.2019 20:23:05) 3582
1 800 Kč limit (14.03.2019 19:55:14) 3582
1 700 Kč 14.03.2019 19:23:41 264
1 600 Kč 14.03.2019 18:09:24 2117
1 500 Kč limit (14.03.2019 16:42:01) 104
1 400 Kč 14.03.2019 16:42:02 3582
1 300 Kč limit (14.03.2019 15:47:17) 104
1 200 Kč 13.03.2019 21:22:27 3582
1 100 Kč 13.03.2019 13:27:03 1852
1 000 Kč 03.03.2019 10:14:11 3759
900 Kč limit (01.03.2019 21:45:15) 1345
900 Kč limit (03.03.2019 10:14:10) 1345
800 Kč 01.03.2019 11:57:13 2875
700 Kč limit (01.03.2019 11:52:49) 1345
700 Kč 01.03.2019 11:52:50 2875
600 Kč limit (28.02.2019 13:05:22) 1345