František Jiroudek - Krajina u Litoměřic

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 50x75 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rám.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
24879. Krajina u Litoměřic
Dražba ukončena:28.11.2018 18:02:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:4 200 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 200 Kč limit (27.11.2018 16:42:34) 3159
4 100 Kč 27.11.2018 16:42:35 1618
4 000 Kč limit (27.11.2018 16:42:30) 3159
3 900 Kč 27.11.2018 16:42:31 1618
3 800 Kč limit (27.11.2018 16:42:24) 3159
3 700 Kč 27.11.2018 16:42:25 1618
3 600 Kč limit (27.11.2018 16:42:17) 3159
3 500 Kč 27.11.2018 16:42:18 1618
3 400 Kč limit (27.11.2018 16:41:18) 3159
3 300 Kč 27.11.2018 16:41:19 1618
3 200 Kč limit (27.11.2018 16:41:13) 3159
3 100 Kč 27.11.2018 16:41:14 1618
3 000 Kč limit (27.11.2018 16:40:28) 3159
2 900 Kč 27.11.2018 16:40:29 1618
2 800 Kč limit (27.11.2018 16:40:23) 3159
2 700 Kč 27.11.2018 16:40:24 1618
2 600 Kč limit (27.11.2018 16:34:42) 3159
2 500 Kč 27.11.2018 16:34:43 1618
2 400 Kč limit (26.11.2018 12:58:46) 3159
2 300 Kč 25.11.2018 15:36:41 1618
2 200 Kč 25.11.2018 14:55:00 890
2 100 Kč 23.11.2018 18:13:36 2216
2 000 Kč 18.11.2018 17:18:20 890
1 900 Kč 17.11.2018 7:10:12 2216
1 800 Kč 15.11.2018 21:00:34 143
1 700 Kč 14.11.2018 17:35:17 2216
1 600 Kč 14.11.2018 6:59:54 2424
1 500 Kč 10.11.2018 14:43:24 1018
1 400 Kč 09.11.2018 5:22:34 2216
1 300 Kč 08.11.2018 20:25:14 1018
1 200 Kč 07.11.2018 17:39:55 2216
1 100 Kč 07.11.2018 11:25:52 3210
1 000 Kč 04.11.2018 17:45:37 890
900 Kč 02.11.2018 8:00:32 3121
800 Kč 02.11.2018 3:43:05 2216
700 Kč 01.11.2018 23:09:38 2117