František Jiroudek - Kytice ve váze

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 133x93 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Olej na plátně, 133x93 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.. Obraz byl v roce 2001 na výstavě v Tokiu v galerii Isetan Shinjuku s názvem obrovské malby východoevropských umělců.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
36550. Kytice ve váze
Dražba ukončena:30.10.2019 20:50:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:34 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
34 000 Kč limit (30.10.2019 20:45:28) 194
33 000 Kč 30.10.2019 20:22:12 1852
32 000 Kč limit (30.10.2019 20:14:23) 3159
31 000 Kč 30.10.2019 20:14:24 3582
30 000 Kč limit (30.10.2019 20:14:06) 3159
29 000 Kč 30.10.2019 20:14:07 3582
28 000 Kč limit (30.10.2019 20:10:09) 3159
27 000 Kč 30.10.2019 20:04:45 1162
26 000 Kč limit (30.10.2019 19:56:53) 3159
25 000 Kč 30.10.2019 19:56:54 1162
24 000 Kč limit (30.10.2019 19:56:39) 3159
23 000 Kč 30.10.2019 19:56:40 1162
22 000 Kč limit (30.10.2019 19:46:11) 3159
21 000 Kč 30.10.2019 19:11:19 488
20 000 Kč limit (30.10.2019 19:11:03) 3159
19 000 Kč 30.10.2019 19:11:04 488
18 000 Kč limit (30.10.2019 18:45:28) 3159
17 000 Kč limit (30.10.2019 18:45:27) 488
16 000 Kč limit (30.10.2019 18:44:48) 488
15 000 Kč limit (30.10.2019 18:44:47) 3159
12 000 Kč limit (30.10.2019 18:44:22) 488
11 000 Kč limit (30.10.2019 18:44:21) 3159
8 500 Kč limit (30.10.2019 17:23:01) 488
8 000 Kč 29.10.2019 20:56:21 849
7 500 Kč 26.10.2019 21:02:40 3582
7 000 Kč 26.10.2019 13:57:50 5650
6 500 Kč 22.10.2019 21:53:53 488
6 000 Kč 14.10.2019 21:30:08 1852
5 500 Kč 13.10.2019 16:41:44 852
5 000 Kč limit (13.10.2019 16:41:39) 831
5 000 Kč 13.10.2019 16:41:40 852
4 900 Kč limit (13.10.2019 16:41:36) 831
4 800 Kč 13.10.2019 16:41:37 852
4 700 Kč limit (13.10.2019 16:41:32) 831
4 600 Kč 13.10.2019 16:41:33 852
4 500 Kč limit (13.10.2019 9:04:14) 831
4 400 Kč 13.10.2019 9:04:15 3100
4 300 Kč limit (10.10.2019 13:17:33) 831
4 200 Kč limit (10.10.2019 13:17:32) 2994
2 200 Kč limit (08.10.2019 20:08:04) 2994
2 100 Kč 08.10.2019 20:00:09 3121
2 000 Kč 08.10.2019 18:40:49 2216