František Jiroudek - Model v krajině

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 80x112 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
25001. Model v krajině
Dražba ukončena:28.11.2018 20:27:31
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:42 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
42 000 Kč 28.11.2018 20:22:31 943
41 000 Kč limit (28.11.2018 20:21:08) 3159
41 000 Kč 28.11.2018 20:21:09 943
40 000 Kč limit (28.11.2018 20:20:10) 3159
39 000 Kč 28.11.2018 20:20:11 943
38 000 Kč limit (28.11.2018 20:19:41) 3159
37 000 Kč 28.11.2018 20:19:42 943
36 000 Kč 28.11.2018 20:18:24 3159
35 000 Kč 28.11.2018 20:14:10 943
34 000 Kč 28.11.2018 20:12:34 3159
33 000 Kč 28.11.2018 20:12:08 943
32 000 Kč 28.11.2018 20:11:24 3159
31 000 Kč 28.11.2018 20:10:18 943
30 000 Kč limit (28.11.2018 20:09:38) 3159
29 000 Kč 28.11.2018 20:09:39 943
28 000 Kč limit (28.11.2018 20:07:01) 3159
28 000 Kč 28.11.2018 20:07:02 943
27 000 Kč limit (28.11.2018 20:06:17) 3159
26 000 Kč 28.11.2018 20:06:18 943
25 000 Kč limit (28.11.2018 20:05:23) 3159
24 000 Kč 28.11.2018 20:04:23 943
23 000 Kč 28.11.2018 20:02:46 3159
22 000 Kč 28.11.2018 20:02:16 1162
21 000 Kč 28.11.2018 20:00:16 943
20 000 Kč 28.11.2018 19:59:53 1162
19 000 Kč 27.11.2018 7:34:54 943
18 000 Kč limit (22.11.2018 22:10:26) 121
17 000 Kč 22.11.2018 22:10:27 3141
16 000 Kč limit (19.11.2018 23:29:55) 121
15 000 Kč limit (19.11.2018 23:29:08) 3159
15 000 Kč limit (19.11.2018 23:29:09) 121
10 000 Kč limit (14.11.2018 17:26:25) 3159
9 500 Kč 12.11.2018 14:53:36 36
9 000 Kč 08.11.2018 4:41:52 2216
8 500 Kč 05.11.2018 12:20:37 849
8 000 Kč limit (04.11.2018 21:37:47) 3159
8 000 Kč 04.11.2018 21:37:48 604
7 500 Kč limit (04.11.2018 17:23:06) 3159
7 000 Kč 04.11.2018 17:23:07 394
6 500 Kč limit (02.11.2018 20:24:32) 3159
6 000 Kč limit (02.11.2018 20:24:31) 831
5 500 Kč limit (02.11.2018 20:24:00) 831
5 000 Kč limit (02.11.2018 20:23:59) 3159
2 300 Kč limit (02.11.2018 18:13:58) 831
2 200 Kč 02.11.2018 18:13:59 619
2 100 Kč limit (02.11.2018 14:57:18) 831
2 000 Kč 02.11.2018 14:57:19 1148
1 900 Kč limit (02.11.2018 14:57:08) 831
1 800 Kč 02.11.2018 14:57:09 1148
1 700 Kč limit (02.11.2018 9:59:48) 831
1 600 Kč 02.11.2018 3:45:37 2216
1 500 Kč 02.11.2018 0:39:34 1852