František Jiroudek - Sedící akt

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Tempera, 45x30 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
35230. Sedící akt
Dražba ukončena:25.09.2019 22:41:13
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 25.09.2019 22:36:13 5629
6 000 Kč 25.09.2019 22:31:27 659
5 500 Kč limit (25.09.2019 22:31:19) 5629
5 000 Kč limit (25.09.2019 22:31:18) 659
4 500 Kč limit (25.09.2019 22:30:32) 5629
4 400 Kč limit (25.09.2019 22:30:31) 659
4 300 Kč limit (25.09.2019 22:26:32) 659
4 200 Kč 25.09.2019 22:26:09 5629
4 100 Kč limit (25.09.2019 22:26:08) 659
4 000 Kč limit (25.09.2019 22:21:46) 659
3 900 Kč limit (25.09.2019 22:21:40) 5629
3 800 Kč limit (25.09.2019 22:21:39) 659
3 600 Kč limit (25.09.2019 22:21:29) 5629
3 500 Kč limit (25.09.2019 22:21:28) 659
3 300 Kč limit (25.09.2019 22:20:16) 5629
3 200 Kč 25.09.2019 22:16:02 659
3 100 Kč limit (25.09.2019 22:15:44) 5629
3 000 Kč 25.09.2019 22:15:45 659
2 900 Kč limit (25.09.2019 22:15:40) 5629
2 800 Kč 25.09.2019 22:15:41 659
2 700 Kč limit (25.09.2019 22:15:36) 5629
2 600 Kč 25.09.2019 22:15:37 659
2 500 Kč limit (25.09.2019 22:14:42) 5629
2 400 Kč limit (25.09.2019 22:14:41) 659
2 200 Kč limit (25.09.2019 22:07:26) 659
2 100 Kč 25.09.2019 22:07:27 5629
2 000 Kč 24.09.2019 16:33:48 659
1 900 Kč 23.09.2019 1:24:36 1836
1 800 Kč 06.09.2019 21:28:00 659
1 700 Kč 05.09.2019 22:21:54 5215
1 600 Kč 29.08.2019 1:11:19 659
1 500 Kč 16.07.2019 12:43:42 5212
1 400 Kč 06.07.2019 17:31:58 604
1 300 Kč 04.07.2019 17:57:51 5212
1 200 Kč limit (03.07.2019 17:00:55) 5215
1 100 Kč 03.07.2019 17:00:56 831
1 000 Kč limit (28.06.2019 12:50:39) 5215