František Jiroudek - Sedící akt

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 81x55 cm. Signováno vpravo dole F. Jiroudek. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 98 cm

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo top posouzeno znalcem
82553. Sedící akt
Dražba ukončena:01.09.2022 20:42:46
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
15 000 Kč 01.09.2022 20:39:46 7570
14 000 Kč limit (01.09.2022 20:39:40) 2758
14 000 Kč 01.09.2022 20:39:41 7570
13 000 Kč limit (01.09.2022 20:37:47) 2758
12 000 Kč 01.09.2022 20:36:26 7570
11 000 Kč 01.09.2022 20:35:46 2758
10 000 Kč 01.09.2022 20:35:11 10459
9 500 Kč 01.09.2022 20:33:18 7570
9 000 Kč 01.09.2022 20:32:25 2758
8 500 Kč 01.09.2022 20:32:10 7570
8 000 Kč 01.09.2022 20:22:15 1614
7 500 Kč 01.09.2022 20:21:46 7570
7 000 Kč 01.09.2022 14:46:02 488
6 500 Kč 01.09.2022 11:19:48 1390
6 000 Kč limit (01.09.2022 11:19:35) 1614
6 000 Kč 01.09.2022 11:19:36 1390
5 500 Kč limit (01.09.2022 11:19:17) 1614
5 000 Kč 01.09.2022 11:19:18 1390
4 900 Kč limit (01.09.2022 11:19:02) 1614
4 800 Kč 01.09.2022 11:19:03 1390
4 700 Kč limit (01.09.2022 11:17:59) 1614
4 600 Kč 01.09.2022 11:18:00 1390
4 500 Kč limit (01.09.2022 11:17:46) 1614
4 400 Kč 01.09.2022 11:17:47 1390
4 300 Kč limit (01.09.2022 11:17:21) 1614
4 200 Kč 01.09.2022 11:17:22 1390
4 100 Kč limit (31.08.2022 18:57:58) 1614
4 000 Kč 31.08.2022 18:57:59 10673
3 900 Kč limit (31.08.2022 18:57:47) 1614
3 800 Kč 31.08.2022 18:57:48 10673
3 700 Kč limit (31.08.2022 17:44:41) 1614
3 600 Kč 31.08.2022 15:40:36 2758
3 500 Kč 30.08.2022 10:28:31 488
3 400 Kč 29.08.2022 18:40:07 4632
3 300 Kč 20.08.2022 16:21:56 5233
3 200 Kč 09.08.2022 15:38:33 488
3 100 Kč 02.08.2022 11:31:22 1618
3 000 Kč limit (02.08.2022 11:31:16) 5420
2 900 Kč 02.08.2022 11:31:17 1618
2 800 Kč limit (01.08.2022 15:19:07) 5420
2 700 Kč 01.08.2022 15:19:08 831
2 600 Kč limit (01.08.2022 15:18:59) 5420
2 500 Kč limit (01.08.2022 15:18:58) 831
1 500 Kč limit (31.07.2022 6:29:39) 5420
1 400 Kč 31.07.2022 6:29:40 1018
1 300 Kč limit (30.07.2022 14:41:15) 5420
1 200 Kč 30.07.2022 14:41:16 4632
1 100 Kč limit (29.07.2022 16:28:21) 5420
1 000 Kč 29.07.2022 8:15:51 10396