František Jiroudek - U sadu

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vpravo dole Jiroudek. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
36477. U sadu
Dražba ukončena:30.10.2019 19:37:53
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:25 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
25 000 Kč limit (30.10.2019 19:32:52) 3159
24 000 Kč 30.10.2019 19:32:53 1162
23 000 Kč limit (30.10.2019 19:17:25) 3159
22 000 Kč 30.10.2019 18:59:58 488
21 000 Kč limit (30.10.2019 18:59:48) 3159
21 000 Kč 30.10.2019 18:59:49 488
20 000 Kč limit (30.10.2019 18:59:42) 3159
19 000 Kč 30.10.2019 18:59:43 488
18 000 Kč limit (30.10.2019 18:21:39) 3159
17 000 Kč limit (30.10.2019 18:21:38) 488
14 000 Kč limit (30.10.2019 17:27:53) 488
13 000 Kč 23.10.2019 12:57:41 135
12 000 Kč 22.10.2019 21:50:29 488
11 000 Kč 22.10.2019 10:14:24 135
10 000 Kč limit (08.10.2019 19:58:34) 2216
10 000 Kč 08.10.2019 19:58:35 3121
9 500 Kč limit (08.10.2019 6:53:29) 2216
9 000 Kč limit (08.10.2019 6:53:28) 3759
8 500 Kč limit (08.10.2019 6:53:05) 3759
8 000 Kč 08.10.2019 6:53:06 2216
7 500 Kč limit (08.10.2019 6:52:54) 3759
7 000 Kč 08.10.2019 6:52:55 2216
6 500 Kč limit (07.10.2019 22:02:22) 3759
6 000 Kč 05.10.2019 22:33:35 135
5 500 Kč 05.10.2019 10:33:24 3121
5 000 Kč limit (03.10.2019 17:32:26) 5008
5 000 Kč limit (03.10.2019 17:32:27) 2216
3 600 Kč limit (03.10.2019 16:51:04) 5008
3 500 Kč 03.10.2019 6:06:37 2216
3 400 Kč 02.10.2019 22:23:20 3121
3 300 Kč 02.10.2019 16:47:15 1618
3 200 Kč 02.10.2019 16:02:00 5008
3 100 Kč 02.10.2019 10:46:24 1618
3 000 Kč limit (02.10.2019 10:43:58) 5008
2 900 Kč 02.10.2019 10:43:59 1618
2 800 Kč limit (01.10.2019 18:10:43) 5008
2 700 Kč 01.10.2019 12:19:41 3121
2 600 Kč 01.10.2019 5:03:19 2216
2 500 Kč 30.09.2019 17:06:23 3121
2 400 Kč 30.09.2019 13:45:33 2216
2 300 Kč 30.09.2019 8:18:33 1618
2 200 Kč limit (30.09.2019 8:18:19) 2216
2 200 Kč 30.09.2019 8:18:20 1618
2 100 Kč limit (29.09.2019 16:24:17) 2216
2 000 Kč limit (29.09.2019 16:24:16) 5008
1 600 Kč limit (29.09.2019 14:32:24) 5008
1 500 Kč 28.09.2019 7:13:30 2216
1 400 Kč 27.09.2019 23:08:51 604
1 300 Kč 27.09.2019 21:48:27 5008
1 200 Kč 27.09.2019 8:01:04 3121
1 100 Kč 27.09.2019 5:48:51 2216
1 000 Kč 26.09.2019 23:36:53 305