František Jiroudek - Ve dvoře

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 45x61 cm, signováno vlevo dole F. Jiroudek, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
8192. Ve dvoře
Dražba ukončena:23.02.2017 18:11:00
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:9 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
9 500 Kč limit (23.02.2017 18:06:28) 2216
9 000 Kč 23.02.2017 17:55:27 2522
8 500 Kč limit (23.02.2017 17:54:33) 2216
8 000 Kč 23.02.2017 17:54:34 2522
7 500 Kč limit (22.02.2017 21:08:53) 2216
7 000 Kč limit (22.02.2017 21:08:52) 104
5 500 Kč limit (21.02.2017 22:00:47) 104
5 000 Kč limit (03.02.2017 10:03:12) 2216
5 000 Kč limit (03.02.2017 10:03:13) 1277
4 500 Kč limit (30.01.2017 22:41:37) 2216
4 400 Kč 30.01.2017 22:41:38 1277
4 300 Kč limit (30.01.2017 22:41:29) 2216
4 200 Kč 30.01.2017 22:41:30 1277
4 100 Kč limit (30.01.2017 22:40:47) 2216
4 000 Kč 30.01.2017 22:40:48 1277
3 900 Kč limit (30.01.2017 22:40:36) 2216
3 800 Kč 30.01.2017 22:40:37 1277
3 700 Kč limit (30.01.2017 20:15:38) 2216
3 600 Kč 30.01.2017 20:13:03 1852
3 500 Kč limit (29.01.2017 10:48:00) 2216
3 400 Kč 29.01.2017 10:48:01 1277
3 300 Kč limit (29.01.2017 10:47:43) 2216
3 200 Kč 29.01.2017 10:47:44 1277
3 100 Kč limit (29.01.2017 10:47:29) 2216
3 000 Kč 29.01.2017 10:47:30 1277
2 900 Kč limit (29.01.2017 10:47:06) 2216
2 800 Kč 29.01.2017 10:47:07 1277
2 700 Kč limit (29.01.2017 10:46:53) 2216
2 600 Kč 29.01.2017 10:46:54 1277
2 500 Kč limit (29.01.2017 10:46:39) 2216
2 400 Kč 29.01.2017 10:46:40 1277
2 300 Kč limit (28.01.2017 23:56:08) 2216
2 200 Kč 28.01.2017 23:56:09 1852
2 100 Kč limit (28.01.2017 23:55:54) 2216
2 000 Kč 28.01.2017 23:55:55 1852
1 900 Kč limit (28.01.2017 23:55:43) 2216
1 800 Kč 28.01.2017 23:55:44 1852
1 700 Kč limit (28.01.2017 23:55:37) 2216
1 600 Kč 28.01.2017 23:55:38 1852
1 500 Kč limit (28.01.2017 0:45:17) 2216
1 400 Kč 27.01.2017 22:09:28 1277
1 300 Kč 27.01.2017 10:36:28 2216
1 200 Kč 27.01.2017 0:48:31 849