František Kobliha

2037. Poutník

popis: Olej na plátně, 91x65 cm, signováno vlevo dole F. Kobliha, rám.

1877, Praha - 1962, Praha
Žák UMPRUM (1896-1899), poté student pražské akademie umění (1901-1905; prof. František Ženíšek). Tvoří zejména lepty, dřevoryty a litografie.
Svými grafikami, lepty a dřevoryty doprovodil mnoho knih, které byly převážne z oblasti poezie, protože básnictví mu bylo velmi blízké. Se zálibou se uchyluje k ornamentu, jehož podkladem bývají květy a rostlinné prvky. Ve své olejomalbě často ztvárňoval baladické krajiny a květy.

Pozn.: Rám poškozen.

dražba ukončena: 26.03.2015 20:25:00

vyvolávací cena: 10 000 Kč

vydraženo za: 110 000 Kč