František Kobliha - Tristan

Dřevořez, 28x23 cm, nesignováno, rám, zaskleno.

1877, Praha - 1962, Praha
Žák UMPRUM (1896-1899), poté student pražské akademie umění (1901-1905; prof. František Ženíšek). Tvoří zejména lepty, dřevoryty a litografie.
Svými grafikami, lepty a dřevoryty doprovodil mnoho knih, které byly převážne z oblasti poezie, protože básnictví mu bylo velmi blízké. Se zálibou se uchyluje k ornamentu, jehož podkladem bývají květy a rostlinné prvky. Ve své olejomalbě často ztvárňoval baladické krajiny a květy.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

4743. Tristan
Dražba ukončena:26.05.2016 18:01:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 26.05.2016 16:34:42 461
500 Kč 25.05.2016 21:50:17 554