Keramika, výška 15-21 cm. Signovány tužkou Kotrba.
o autorovi: 1907 – 1972
Restaurátor, keramik, návrhář vitráží. Studoval na Kunstschule v Augspurgu, hlásící se k tradici augspurgské Akademie doby barokní, kde se zdokonalil v technikách malby, zejména ve freskové technice. Jako restaurátor – malíř patřil k zastáncům nových technik restaurace památek. Restaurační práce prováděl v četných chrámech a hradech v Čechách, na Moravě i na Slovensku. Vytvořil také keramické křížové cesty a jesličky v několika kostelích. Publikoval odborné texty z oboru restaurování památek.