František Max - Noční Praha

Olej na kartonu, 70x100 cm. Signováno vpravo dole F. Max. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 110 cm

Romantická, bezprostřední a jímavá noční scéna představuje Františka Maxe jako malíře, který velmi rád čerpal inspiraci z prostředí pražské metropole. Pro nabízené dílo tento známý malíř vybral mírně stoupavou diagonální kompozici, která kopíruje pozvolný tok Vltavy. Zadní část výjevu pak tvoří jednotlivé plány zástavby s linií pražských architektonických monumentů. Malíř tento efektní pohled na Prahu pojal typicky bezprostřední technikou, která je založena na rychlých nezahlazených tazích. Impresivní působení samozřejmě podporuje také noblesní paleta tmavě modrých odstínů ozvláštněných tyrkysovými odlesky, které na městskou krajinu vrhá zářící měsíc. Svobodná práce s rukopisem, přímé malířské vyjádření poetiky nočního města a lyrická barevnost z tohoto obrazu činí vysoce kvalitního zástupce díla Františka Maxe.

o autorovi: 1895, Libáň - 1969

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč

111354. Noční Praha
Dražba ukončena:28.02.2024 20:30:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč

3 100 Kč 24.02.2024 21:14:14 8744
3 000 Kč 06.02.2024 0:19:44 14557