František Milan Lejček - Horňácký lovec z Velké

Olej na plátně fixovaném na lepence. 30x22 cm. Signováno vlevo dole Lejček. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Autorský dobový ornamentální rám. Originální a specifický malířský rukopis stylově pečlivého vynikajícího mistra folklorní malby Milana Františka Lejčka je dodnes finančně pouze na první třetině skutečné hodnoty jeho děl. Lejčkovi obrazy sice mají neustálý zvyšující se finanční potenciál, ale stále ještě relativně je prodáván za nízké ceny, které poskytují mimořádně velký prostor pro investiční fondy! Hodně děl malířovi tvorby je v USA, neboť velkou část jeho života byl podporován přáteli ze zahraničí, kteří zakoupili mnoho jeho děl. Dále je mnoho obrazů ve Vídni, kde měl malíř řadu přátel z uměleckých kruhů viz. studium ve Vídni. Nabízené umělecké dílo pochází z vynikající folklorní sbírky ve Vídni. Umělecký rám byl navržen přímo autorem díla a jsou v něm zakomponovány "insignie lásky" v podobě stylizovaných srdíček a dále "insignie plodnosti" ve formě tvaru lístků ve dvojici umístěných po obvodu ornamentální výzdoby tohoto mimořádného galerijního uměleckého rámu.

o autorovi: 1896 - 1980

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

43911. Horňácký lovec z Velké
Dražba ukončena:30.04.2020 20:05:00
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:7 500 Kč