František Muzika

39156. Medúzy

popis: Litografie, rozměr: 20x16 cm. Signováno vpravo dole F. Muzika 71, 23/80, Není rámováno, volný list.

Pozn.: list mírně poškozen

o autorovi: 1900 - 1974
Narozen v Praze. Studoval AVU v Praze u prof. Obrovského, Krattnera a Štursy. Poté odjel do Paříže, kde pokračoval ve studiích na Académie des Beaux-Arts. Působil také jako profesor na VŠUP v Praze ve Speciálním ateliéru užité grafiky ke knižní úpravě a plakátu. Jako malíř prošel primitivismem a kubismem. Vedle rozsáhlé malířské činnosti se věnoval volné, užité a drobné grafice, ilustraci, typografii, karikatuře, výtvarné kritice a scénografii.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 000 000 Kč

dražba ukončena: 15.01.2020 19:19:10

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 8 500 Kč