František Pavelka - Dívčí akt

Kresba, 68x92 cm, signováno vpravo dole Pavelka 1932, rám, zaskleno.

1894, Nechanice - 1948
Žák pražské akademie (1914). Poté tři roky ve všeobecné škole prof. Preislera a tři roky ve speciálce prof. M. Švabinského. Roku 1930 podnikl studijní cesty do Italie, Sicilie a Tunisu. Vytvořil několik grafických cyklů a je autorem četných ilustrací.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

4241. Dívčí akt
Dražba ukončena:31.03.2016 21:09:16
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:7 000 Kč