František Pavelka - Ležící ženský akt

Kresba uhlem, 78 x 120 cm, signováno vpravo dole Pavelka 1940. Rám, zaskleno.

1894, Nechanice - 1948
Žák pražské akademie (1914). Poté tři roky ve všeobecné škole prof. Preislera a tři roky ve speciálce prof. M. Švabinského. Roku 1930 podnikl studijní cesty do Italie, Sicilie a Tunisu. Vytvořil několik grafických cyklů a je autorem četných ilustrací.

Pozn.: rám poškozen, na papíře několik skvrn.

1931. Ležící ženský akt
Dražba ukončena:28.01.2015 22:21:23
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč