František Podešva

54650. Dožínky

popis: Olej na plátně, 70x50 cm. Signováno vpravo dole Fr. Podešva Sopáň 78. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893-1979
Narodil se v Sokolnicích u Brna. Studoval AVU v Praze u prof. Bukovce, Preislera a grafiku u prof. Brömseho. Stipendium získal v Paříži u F. Kupky. Sudijní cesty podnikl do Itálie, Franci, Španělska a Německa. Ve své tvorbě čerpal inspiraci hlavně na Valašsku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč

dražba ukončena: 27.01.2021 19:50:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 32 000 Kč