Kresba tužkou, 18x17 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Vzadu štítek. Přiloženo osvědčení NPÚ k trvalému vývozu předmětu.
o autorovi: 1836-1896
Narodil se v Plzni. Studoval AVU v Praze, Mnichově a Antwerpách. Na pražské AVU později sám pedagogicky působil. Studijní cestu podnikl do Říma, kde se seznámil s hnutím nazarénů, které ovlivnilo jeho další tvorbu.