František Šimon Tavík - Hradčany, duha nad Jelením příkopem

Detail položky

Detail položky

Lept, 14x16 cm. Signováno tužkou vpravo dole T.F. Šimon a vlevo dole v tisku monogramováno TFŠ. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 44 cm

 

o autorovi: 1877 - 1942
Narodil se v Železnici. Studoval u prof. Pirnera na pražské AVU, kde později sám pedagogicky působil. Studijní cesty podnikl do Itálie a Paříže. Hodně cestoval a podnikl i cestu kolem světa. Jeho dílo tvoří z velké části pohledy na Prahu, New York a Paříž, ovlivněné francouzskými impresionisty a japonskými grafickými technikami. Byl spoluzakladatelem Spolku českých umělců grafiků Hollar.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 900 000 Kč

doporučujeme
153508. Hradčany, duha nad Jelením příkopem
Zbývá:8 dnů, 9 hodin
Konec dražby:18.01.2026 20:42:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 000 Kč 09.01.2026 16:11:22 2052