František Tichý - Zátiší s ovocem.

Olej na kartonu, 15x28 cm. Signováno vpravo dole Tichý 40. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Zezadu číslo.

Předkládaný obraz zátiší s ovocem vytvořila solitérní osobnost české výtvarné scény první poloviny 20. století. František Tichý se na tomto komorním obraze prezentuje ve své typické poloze, kterou charakterizuje citlivá práce se světlem a stínem, pomocí níž Tichý pečlivě budoval prostor, jemná barevnost s plynulými přechody odstínů a celkově poetický zvnitřnělý podtext. Ovoce působí plně plasticky, stejně jako zasazení předmětů do prostoru. Paleta tento dojem jedině podporuje, jak lze například pozorovat nejen v krásně vyjádřené hře vržených stínů, ale i v komplementárním barevném řešení stolu, na němž jsou předměty umístěny. Práce Františka Tichého, přední figury českého malířství 20. století, jsou nezaměnitelné svou vnitřní hloubkou a vytříbeným výtvarným přednesem, který vyzařuje i z nabízeného obrazu. Jeho koupě zaručuje jistotu vysokého zhodnocení.

o autorovi: 1896 - 1961

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 900 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
100358. Zátiší s ovocem.
Dražba ukončena:30.08.2023 21:50:25
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:27 000 Kč