František Vavřina

305755. Dalmácie

popis: Olej na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole Vavřina. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1879 - 1935
Narodil se v Kyšperku u Žamberka. Studoval v Praze UMPRUM a na AVU v krajinářské speciálce R. z Ottenfeldů. Podnikl studijní cestu do Ameriky. Oblíbil si motivy drsných horských koutů Orlických hor. S oblibou tvořil i obrazy s tématikou zákoutí Staré Prahy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 000 Kč

dražba ukončena: 06.08.2020 20:01:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 1 200 Kč