František Vobecký

36450. Kytice na stole

popis: Olej na plátně, 29x41 cm. Nesignováno. Rám.

Pozn.: Vzadu přípis a označení v katalogu. Současný majitel získal dílo přímo od autora.

o autorovi: 1902 - 1991
Narodil se v Trhovém Štěpánově. Studoval ve večerních kurzech kreslení na Ústřední škole dělnické v Praze, na Academii Colarossi a na Academii de la Grande Chaumiére v Paříži. V Praze pracoval jako střihač v módních salonech Rosenbaum a Podolská. Střih učil také na UMPRUM. Pro svou tvorbu nacházel inspiraci zejména v okolí Havlíčkova Brodu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 000 000 Kč

dražba ukončena: 30.10.2019 19:24:54

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 400 Kč