František Xaver Diblík - Portrét dívky

Olej na plátně, 48x58 cm. Signováno vpravo dole F.X. Diblík Rámováno.

Nejdelší strana: 82 cm

Předložená olejomalba od Františka Xavera Diblíka zobrazuje ležící mladou ženu, jejíž postava se výrazně vymezuje na neutrálním pozadí, které určuje zelená draperie. Modelka oblečená do šatu se dívá na levou stranu, volný pohyb její ruky oživuje kompozici. Modelčina pleť je provedena v jemných pastelových odstínech a dýchá svěžestí a mladím. Ruměnec prosvětluje obličej dívky, který oživuje její nenucený úsměv. Tmavý akcent barevné kompozice tvoří vlasy svázané zelenou stuhou. Další kontrast je tvořen sytou červenou barvou polštáře, o který se modelka opírá. Kvalitní realistický portrét je skvělou ukázkou práce Františka Xavera Diblíka a doporučujeme ho jako vynikající investiční příležitost.

o autorovi: 1887, Nalžovice u Sedlčan - 1955, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč

96530. Portrét dívky
Dražba ukončena:28.06.2023 23:01:47
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč