František Xaver Naske - Dívka s ošatkou květin

Olej na plátně, 73x61 cm, signováno vpravo dole F. Naske, rám.

1884, Praha - 1959, Praha
Soukromá studia u malířů V. Slabocha a K. Reisnera, poté žákem AVU (1901-1907, prof. B. Roubalík a H. Schwaiger). Maloval dekorativní kompozice, podobizny a věnoval se volné i užité grafice. Vytvořil mnoho portrétů osobností z uměleckého i veřejného života. Vystavoval doma a často také v zahraničí (Amsterdam, Kodaň, Londýn, Mnichov, ...)

Pozn.: Rám místy mírně poškozen. Obraz získán dědečkem současné majitelky přímo od autora.

3552. Dívka s ošatkou květin
Dražba ukončena:27.01.2016 20:08:18
Vyvolávací cena:3 500 Kč
vydraženo za:14 000 Kč