František Xaver Naske - Dívka s kosou

Detail položky

Detail položky

Olej na překližce, 65x46 cm. Signováno vpravo dole F. Naske. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 70 cm

 

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
93040. Dívka s kosou
Dražba ukončena:26.04.2023 21:31:21
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 500 Kč 26.04.2023 21:28:21 9420
4 400 Kč 26.04.2023 21:28:06 7237
4 300 Kč 26.04.2023 21:26:30 9420
4 200 Kč 26.04.2023 21:25:41 7237
4 100 Kč limit (26.04.2023 21:25:40) 9420
3 900 Kč 26.04.2023 21:22:16 9420
3 800 Kč limit (26.04.2023 21:22:06) 7237
3 800 Kč 26.04.2023 21:22:07 9420
3 700 Kč limit (26.04.2023 21:21:54) 7237
3 600 Kč 26.04.2023 21:21:55 9420
3 500 Kč limit (26.04.2023 21:21:40) 7237
3 400 Kč 26.04.2023 21:21:41 9420
3 300 Kč limit (26.04.2023 21:06:48) 7237
3 200 Kč 26.04.2023 20:49:35 12150
3 100 Kč limit (26.04.2023 20:49:28) 7237
3 100 Kč 26.04.2023 20:49:29 12150
3 000 Kč limit (26.04.2023 20:48:15) 7237
2 900 Kč 26.04.2023 20:48:16 12150
2 800 Kč limit (26.04.2023 20:48:10) 7237
2 700 Kč 26.04.2023 20:48:11 12150
2 600 Kč limit (26.04.2023 20:48:06) 7237
2 500 Kč 26.04.2023 20:48:07 12150
2 400 Kč limit (26.04.2023 20:47:50) 7237
2 300 Kč 26.04.2023 20:47:51 12150
2 200 Kč limit (26.04.2023 20:34:19) 7237
2 100 Kč limit (26.04.2023 20:34:18) 1610
2 000 Kč limit (26.04.2023 20:25:46) 1610
1 900 Kč 26.04.2023 20:06:26 7237
1 800 Kč 26.04.2023 11:56:04 4686
1 700 Kč 25.04.2023 18:37:54 3425
1 600 Kč 23.04.2023 21:07:02 7237
1 500 Kč 22.04.2023 21:42:45 9420
1 400 Kč 15.04.2023 8:55:30 12150
1 300 Kč 13.04.2023 8:50:14 12217
1 200 Kč 07.04.2023 23:54:11 2127
1 100 Kč 02.04.2023 19:16:43 12516
1 000 Kč 31.03.2023 18:12:01 5420