František Xaver Naske - Dívka u dveří

Kombinovaná technika, 30x23 cm. Signováno vpravo dole F. Naske. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 36 cm

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

75190. Dívka u dveří
Dražba ukončena:13.04.2022 22:58:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 30.03.2022 16:40:22 2545
500 Kč 27.03.2022 15:07:46 5572