František Xaver Naske - Dívka v kloboučku

Kresba, 34x30 cm, signováno vpravo dole Naske, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

10900. Dívka v kloboučku
Dražba ukončena:01.06.2017 21:50:29
Vyvolávací cena:400 Kč
vydraženo za:1 100 Kč