František Xaver Naske - Dívky s květy

Detail položky

Detail položky

Olej na sololitu, 32x58 cm. Nesignováno. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 60 cm

 

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
94807. Dívky s květy
Dražba ukončena:01.06.2023 20:38:01
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 01.06.2023 20:35:01 111
7 000 Kč 01.06.2023 20:32:46 5963
6 500 Kč 01.06.2023 20:31:38 111
6 000 Kč 01.06.2023 20:29:23 5963
5 500 Kč limit (01.06.2023 20:28:38) 2416
5 000 Kč 01.06.2023 20:28:39 10121
4 900 Kč limit (01.06.2023 20:28:26) 2416
4 800 Kč 01.06.2023 20:28:27 10121
4 700 Kč limit (01.06.2023 20:15:59) 2416
4 600 Kč 01.06.2023 20:16:00 10121
4 500 Kč limit (01.06.2023 20:00:16) 2416
4 400 Kč 01.06.2023 20:00:17 2366
4 300 Kč limit (01.06.2023 20:00:11) 2416
4 200 Kč 01.06.2023 20:00:12 2366
4 100 Kč limit (01.06.2023 19:40:18) 2416
4 000 Kč 01.06.2023 19:40:19 8761
3 900 Kč limit (01.06.2023 19:39:40) 2416
3 800 Kč 01.06.2023 19:39:41 8761
3 700 Kč limit (01.06.2023 19:39:25) 2416
3 600 Kč 01.06.2023 19:39:26 8761
3 500 Kč limit (01.06.2023 19:38:26) 2416
3 400 Kč 01.06.2023 19:38:27 8761
3 300 Kč limit (01.06.2023 19:36:37) 2416
3 200 Kč 01.06.2023 19:36:38 8761
3 100 Kč limit (01.06.2023 13:29:30) 2416
3 000 Kč 31.05.2023 20:14:30 189
2 900 Kč 31.05.2023 18:28:56 582
2 800 Kč 30.05.2023 22:15:52 189
2 700 Kč 30.05.2023 22:13:59 1610
2 600 Kč 30.05.2023 20:21:46 189
2 500 Kč limit (30.05.2023 20:21:40) 12411
2 400 Kč 30.05.2023 20:21:41 189
2 300 Kč limit (30.05.2023 20:18:39) 12411
2 200 Kč 30.05.2023 20:18:40 189
2 100 Kč limit (29.05.2023 20:27:08) 12411
2 000 Kč 29.05.2023 20:27:09 4486
1 900 Kč limit (29.05.2023 17:22:30) 12411
1 800 Kč 29.05.2023 10:17:16 4486
1 700 Kč 28.05.2023 0:34:09 12411
1 600 Kč 07.05.2023 22:22:43 1593
1 500 Kč 02.05.2023 23:53:53 318
1 400 Kč 01.05.2023 15:44:34 223
1 300 Kč limit (01.05.2023 15:44:33) 1610
1 200 Kč limit (30.04.2023 22:43:22) 1610
1 100 Kč 30.04.2023 21:31:48 1101
1 000 Kč 28.04.2023 19:05:40 223