František Xaver Naske

48693. Pokušení Evy v ráji

popis: Olej na kartonu, 32x25 cm. Signováno vpravo dole F. Naske. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Malba odborně vyčištěna.

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigra. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností a vedle toho navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

dražba ukončena: 27.08.2020 20:52:42

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 26 000 Kč