František Xaver Naske - Portrét dívky

Olej na překližce, 52x42 cm. Signováno vpravo dole F. Naske 1918. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 67 cm

o autorovi: 1884 - 1959
Narozen v Praze. Malovat se učil u malířů Slabocha a Reisnera. Studoval pražskou AVU u prof. Schwaigera. Studijní cesty podnikl po Německu, Holandsku, Belgii, v Londýně studoval portréty 18. století. Maloval především portréty známých osobností, také navrhoval kostýmy a masky. Vytvořil také řadu plakátů, kresby do satirických časopisů, knižní obálky, diplomy, návrhy losů, tanečních pořádků, ex libris, z grafik zejména novoročenky. Jeho manželkou byla významná česká herečka Růžena Nasková.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 130 000 Kč.

108289. Portrét dívky
Dražba ukončena:31.01.2024 21:04:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč