Franz Thiele

3639. U napajedla

popis: Olej na plátně, 65x90 cm, signováno vpravo dole Franz Thiele 1896, rám.

1868, Frýdlant - 1945, Praha
Student UMPRUM v Praze (1883). Poté studia na AVU ve Vídni (1884-1892; prof. Griepenkerl). V letech 1894-1902 tvořil ve Vídni. Malíř krajin, podobizen, obrazů realistického a monumentálního charakteru ale také několika plastik. Studijně vycestoval do Itálie, Německa, Dánska, Holandska, Ruska, Řecka, Francie a Tunisu. Svá díla vystavoval po celé Evropě.

dražba ukončena: 27.01.2016 21:31:00

vyvolávací cena: 10 000 Kč

vydraženo za: 140 000 Kč