Friedrich Friedländer - Žena ve světnici

Olej na desce, 65x40 cm. Signováno vpravo dole Frid. Friedländer 877. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Vzadu štítek s potvrzením pravosti Dr. Kačera.

Nejdelší strana: 90 cm

Představený výjev od Friedricha Friedländera zobrazuje ženu ve světnici. Modelka sedící na lavici drží v rukou knihu a zamyšleně se dívá do dáli. Světlo dopadá na střední plán kompozice a osvětluje postavu ženy, díky čemu můžeme spatřit její obličej, který prosvětluje ruměnec. Něžná pleť mladé ženy se vymezuje na pozadí černých šatů a zatemněného prostoru světnice. Malíř věnuje velkou pozornost šatům, které jsou zobrazené s mistrovstkým citem pro detail. Vyspělý malířský rukopis a práce s barvou svědčí o tom, že olejomalba mohla být vytvořena ve vrcholném období autorovy tvorby. Předložený obraz je vysoce kvalitní ukázkou díla Friedricha Friedländera, zachycujícího scénu z každodenního života, která nesmí uniknout pozornosti milovníka a sběratele umění 19. století.

o autorovi: 1825 – 1901
Česko-rakouský malíř

vydraženo top
106902. Žena ve světnici
Dražba ukončena:13.12.2023 20:13:49
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:23 000 Kč