Olej na malířské lepence, 60 x 120 cm, signováno autorsky vlevo dole, rámováno v reprezentativním galerijním vlastním rámu. Velkoformátové dílo mikulovského malíře, žáka Maxe Švabinského je nesmírně vyžadováno zejména patrioty Pálavy a Mikulovska.
Tento výrazný a velmi ceněný umělec je dnes na trhu s uměním již nedostupný. Předkládané mistrovské dílo splňuje všechny požadavky náročných investorů a sběratelů se zaměřením na krásu moravské Provence – Pálavu se dnes již hojně navštěvovanými bývalými sudetskými obcemi, zaměřenými na pěstování unikátního vína, díky specifickému vápencovému podloží. Jedná se hlavněo obce – Klentnice, Pavlov, Dolní Věstonice, Perná, Zaječí, aj. sevřené v prstenci okolo vápencového raritního pohoří Pálavy tzv. „Kobyly“ s přirozeným centrem města Mikulov umístěném v těsné blízkosti Rakouské republiky. Díla R. Gajdoše nalezneme v mnoha rakouských sbírkách a dále v USA. Mimořádná nabídka dnes již zcela nedostupného vynikajícího moravského umělce! Rare!
O autorovi: Gajdoš Rudolf (1908 - 1975) – Narodil se 26.1. 1908 v Měříně, zemřel 7.10.1975 v Mikulově. Vystudoval figurální tvorbu na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Maxe Švabinského. V roce 1936 se stal uměleckým poradcem firmy Baťa, založil Zlínskou školu umění a Zlínský salon. Náměty pro svou tvorbu čerpal z milované Pálavy, jeho oblíbeným námětem byly domy a sklepy s barokními štíty a pálavské scenérie.