Georges Kars - Hráčka na kytaru

Detail položky

Detail položky

Pastel, 38x53 cm. Signováno vlevo dole Kars. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 68 cm

 

o autorovi: 1882 - 1945
Narodil se v Kralupech nad Vltavou. Studoval akademii v Mnichově. Studijní cestu podnikl po Iberském poloostrově. Po studiích se usadil v Paříži, většinu života prožil střídavě ve Francii, Belgii, Španělsku. Vzhledem ke svému židovskému původu se v období nacismu uchýlil do Švýcarska (Ženeva), kde v r. 1945 spáchal sebevraždu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 500 000 Kč.

posouzeno znalcem
153994. Hráčka na kytaru
Zbývá:26 dnů, 14 hodin
Konec dražby:25.02.2026 20:13:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 200 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 200 Kč 29.01.2026 23:36:17 2880
3 100 Kč 29.01.2026 23:22:33 5970
3 000 Kč 29.01.2026 23:21:38 2880