Georgi Christov - U statku

Nejdelší strana: 77 cm

Olej na plátně, 50x60 cm. Signováno vpravo dole G. Christov. Rámováno.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

Na tomto obraze od Georgi Christova, malíře bulharského původu, který prošel uměleckým školením na pražské Akademii výtvarných umění, je zobrazen pohled na charakteristickou architekturu vesnických stavení. Od volby námětu se odvíjí nenucená kompozice s ústředím na zlatém řezu v levé části obrazové plochy. Pro Christova je typická projasněná paleta se zářivými odlesky, které mu na tomto obraze umožnily rozvinout zejména vržené stíny na bílé fasádě statku. Malba podává důkaz o tom, že malíř pěstoval cit pro vyjádření přirozeného kouzla zachycovaných výjevů. Pracoval v plenéru uvolněným nenásilným rukopisem, pomocí nějž dokázal umně sloučit vyjádření atmosféry s realistickým naznačením krajinných výjevů, jak bylo typické pro impresionistickou estetiku. Díla Georgi Christova jsou díky svým kvalitám na trhu s uměním velmi vyhledávána.

o autorovi: 1897-1966

77275. U statku
Dražba ukončena:25.05.2022 22:31:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč