Olej na plátně, 51x71 cm, signováno vpravo nahoře G. Sýkora, rám.
1889, Teplice-Šanov - 1966, Praha
Žák AVU u prof. V. Hynaise. V letech 1922-1929 vycestoval do Argentiny, kde i několikrát úspěšně vystavoval. Po návratu do vlasti se věnoval tvorbě kompozic, podobizen a vyobrazení typů Indiánů ruzných kmenů (Mataco). Kromě Argentiny byl kladně hodnocen i u nás a ve Španělsku.