Akvarel, 28x38 cm. Signováno vpravo dole G. Brauner 1927. Rám, sklo.
o autorovi: 1880 – 1966
Malíř, grafik. Studoval na technické škole v Brně, odkud přešel na Vídeňskou akademii k profesoru J. Bergerovi. Po absolutoriu učil v Českých Budějovicích jako profesor kreslení na německých gymnáziích. Po r. 1918 se věnoval výhradně malování. Namaloval velké množství akvarelů z Budějovicka a jižních Čech. Od r. 1924 žil v Uničově, po válce se přestěhoval do Bavorska, kde zemřel.