Gustav Macoun

55202. Hřiby pravé

popis: Olej na plátně, 50x60 cm. Signováno vlevo dole G. Macoun 34. Rámováno.

pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1892 - 1934
Narozen v Praze. Již v chlapeckém věku se projevilo jeho nadání, krátce se učil u Václava Jansy a s jeho doporučením u Al. Kalvody a u Ant. Slavíčka na pražské AVU. Byl impresionista. Maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny. Inspirací mu byla krajina Českomoravské vrchoviny a Českého ráje.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

zbývá: 29 dnů, 14 hodin

konec dražby: 17.02.2021 20:00:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 7 000 Kč