Gustav Macoun

56041. Na kraji lesa

popis: Olej na kartonu, 26x38 cm. Nesignováno. Rámováno.

pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1892 - 1934
Narozen v Praze. Již v chlapeckém věku se projevilo jeho nadání, krátce se učil u Václava Jansy a s jeho doporučením u Al. Kalvody a u Ant. Slavíčka na pražské AVU. Byl impresionista. Maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny. Inspirací mu byla krajina Českomoravské vrchoviny a Českého ráje.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

dražba ukončena: 24.02.2021 19:36:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 6 000 Kč