Gustav Macoun

37885. Zima u rybníku

popis: Olej na papíře, 35x45 cm. Signováno vlevo dole G. Macoun 31. Rám, sklo.

o autorovi: 1892 - 1934
Narozen v Praze. Již v chlapeckém věku se projevilo jeho nadání, krátce se učil u Václava Jansy a s jeho doporučením u Al. Kalvody a u Ant. Slavíčka na pražské AVU. Byl impresionista. Maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny. Inspirací mu byla krajina Českomoravské vrchoviny a Českého ráje.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč

zbývá: 8 dnů, 19 hodin

konec dražby: 27.11.2019 19:39:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 600 Kč