Gustav Macoun - Zimní krajina

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 25x35 cm. Signováno vlevo dole G. Macoun. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 40 cm

Tato poutavá zimní krajina z díla Gustava Macouna svědčí o autorově schopnosti vyjádřit nestrojený půvab a vnitřní působení zachycené přírody. Jemnou kompozicí i prací s barevností se tento známý autor na nabízeném díle prezentuje coby vnímavý pozorovatel krajiny a vysoce zkušený malíř. Obrazu je vlastní mírně lyrická atmosféra, které Macoun dosahuje pomocí souhry zvlněných horizontálních linií. Poetický nádech zimního času vyjadřuje potlačenou barevností, která pracuje s kontrastem lomených odstínů ze studené části barevného spektra a výrazné hnědi. Melodický dojem z malby ještě posiluje suverénní technika, která je založena na zřetelných uvolněných tazích. Prostor malíř ponechává také přirozené barevnosti podložky. Gustav Macoun ve svých krajinách dosáhl vysoké výtvarné úrovně. Nabízený obraz je toho zjevným dokladem.

o autorovi: 1892 - 1934

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
107055. Zimní krajina
Dražba ukončena:13.12.2023 22:41:24
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 700 Kč