Gustav Macoun

40204. Zimní krajina s potokem

popis: Olej na plátně. 67x98 cm. Signováno vlevo dole G. Macoun Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1892 - 1934
Narozen v Praze. Již v chlapeckém věku se projevilo jeho nadání, krátce se učil u Václava Jansy a s jeho doporučením u Al. Kalvody a u Ant. Slavíčka na pražské AVU. Byl impresionista. Maloval zejména podzimní a zimní melancholické krajiny. Inspirací mu byla krajina Českomoravské vrchoviny a Českého ráje.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč

dražba ukončena: 30.01.2020 22:35:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 110 000 Kč