Gustav Porš

38595. Tání za chalupou

popis: Olej na plátně. 60x75 cm. Signováno vlevo dole Porš Gust. Rámováno.

pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Obraz je uveden v monografii,a pochází z dědictvý po autorovi.

o autorovi: 1888, Chrudim - 1955, Skuteč
Z počátku se učil u Václava Jansy a navštěvoval večerní školu prof. Jaksche na UMPRUM v Praze. Rok poté byl přijat na AVU (1912-1915, prof. Vlaho Bukovac a Jan Preisler). Absolvoval studijní cesty do Bosny, Hercegoviny a Dalmácie. Malíř, krajinář a grafik ve Skutči nad Sázavou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 65 000 Kč

zbývá: 3 dnů, 22 hodin

konec dražby: 11.12.2019 19:48:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 38 000 Kč