Gustav Porš

35062. V lese

popis: Olej na plátně fixovaný na kartonu, 33x40 cm. Signováno vpravo dole Gustav Porš. Rám.

o autorovi: 1888, Chrudim - 1955, Skuteč
Z počátku se učil u Václava Jansy a navštěvoval večerní školu prof. Jaksche na UMPRUM v Praze. Rok poté byl přijat na AVU (1912-1915, prof. Vlaho Bukovac a Jan Preisler). Absolvoval studijní cesty do Bosny, Hercegoviny a Dalmácie. Malíř, krajinář a grafik ve Skutči nad Sázavou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 65 000 Kč

dražba ukončena: 25.09.2019 19:31:54

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 3 800 Kč